Патріарх Філарет: "Якщо розкол і станеться, то в ньому опиниться лише РПЦ"

Філарет: "Якщо розкол і станеться, то в ньому опиниться лише РПЦ"
Заяви митрополита РПЦ Іларіона щодо можливості розколу у православ‘ї через визнання автокефалії церкви в Україні нагадують погрози президента РФ Володимира Путіна ядерною зброєю.
Такий коментар патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета розміщено на його сторінці у Facebook.


"Погрози митрополита РПЦ Іларіона (Алфєєва) щодо можливості «великої схизми» в православ‘ї з приводу визнання автокефалії церкви в Україні нагадують погрози Путіна ядерною зброєю. І одне, й інше - ознака слабкості. Бо, наприклад, СРСР не погрожував ядерною зброєю, адже мав потужну силу. А коли немає реальної сили - тоді намагаються лякати погрозами", - сказав Філарет.

Він переконаний, що якщо розкол і станеться, “то в ньому опиниться лише РПЦ, і то на деякий час”.

"Слід розуміти, що такі заяви - ознака розпачу і безсилля. У Москві вже зрозуміли, що визнання автокефалії церкви в Україні - невідворотне. І своїми погрозами вони його не зупинять", - наголосив патріарх.

Раніше митрополит РПЦ Іларіон заявив, що якщо УПЦ отримає автокефалію, розкол у світовому православ'ї можна буде порівняти з Великим розколом 1054 року.

Патріарх Філарет: "Якщо розкол і станеться, то в ньому опиниться лише РПЦ" Патріарх Філарет: "Якщо розкол і станеться, то в ньому опиниться лише РПЦ" Reviewed by Vasyl Markovych on 5/03/2018 09:01:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.