53 відсотки британців обрали атеїзм

У 2016 році лише 15% людей в Британії називали себе англіканцями
Дані проведеного у Великобританії опитування засвідчили, що більше половини жителів країни - вперше у історії - не зараховують себе до послідовників будь-якої.
Про це повідомляє сайт ВВС.
В опитуванні, проведеному Національним центром соціальних досліджень Британії в минулому році, взяли участь 2942 дорослих, з яких 53% в питанні "релігійна приналежність" вибрали варіант "ніякої релігії".
Серед людей у ​​віці від 18 до 25 років частка нерелігійних ще вища - 71%.
Коментуючи результати опитування, єпископ Ліверпульський зазначив, що "не сповідувати ніякої релігії - не означає бути атеїстом", а Бог і Церква, за його словами "залишаються актуальними".
Результати опитування показують тенденцію до зниження релігійних переконань в Великобританії.
Коли аналогічні дослідження тільки почали проводитися, в 1983 році, лише 31% респондентів заявили, що не належать до жодної конфесії.

В останньому опитуванні, проведеному за методом випадкової вибірки серед повнолітніх жителів країни, респонденти повинні були відповісти на питання, чи вважають вони себе належними до певної релігії.
Майже дві третини людей у ​​віці від 25 до 34 років заявили, що не релігійні, в той час як серед опитаних у віці від 75 років і старше про свою релігійність повідомили три чверті.
26-річна журналістка Тамсін відвідує Недільну асамблею - світську конгрегацію, яка проходить в Лондоні кожні два тижні.
"Я зовсім не релігійна, - пояснила Тамсін, - мені просто подобається, коли люди збираються разом без релігійного приводу".
На питання про те, що вона робить в такі моменти життя, як смерть або весілля, коли релігійна складова традиційно відіграє важливу роль, Тамсін пояснила: "Я звертаюся до друзів - і ми радіємо або сумуємо разом".
Інший член конгрегації, Міцкі, з дитинства виховувався в давньоіндійській традиції джайнізму, однак сьогодні вважає себе скоріше атеїстом.
"В основі більшості релігій закладені хороші принципи, проте деякі релігії надають цим принципам новий напрямок, з яким я не згоден, - пояснює він. - Я брав активну участь в житті громади джайнів тут в Лондоні, і мені сильно цього не вистачає, тому я і став шукати щось нове".
Останні дані свідчать про те, що четверо з десяти людей, що народилися в релігійних сім'ях, самі виросли невіруючими.

Найбільше падіння числа адептів віри спостерігається серед прихожан Англіканської церкви. У 2016 році лише 15% людей в Британії називали себе англіканцями - це вдвічі менше, ніж в 2000 році.

Число католиків залишається незмінним, протягом останніх 30 років до них зараховує себе приблизно кожен десятий житель країни. А кожен двадцятий заявив, що сповідує нехристиянську релігію.

53 відсотки британців обрали атеїзм 53 відсотки британців обрали атеїзм Reviewed by Vasyl Markovych on 9/05/2017 04:41:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.