В УПЦ КП дали оцінку декларації, підписаній у Гавані

Євстратій (Зоря) проаналізував Спільну декларацію, яку 12 лютого на Кубі підписали Папа Франциск та Патріарх РПЦ Кирил
Речник Київського Патріархату архиєпископ Євстратій (Зоря) проаналізував Спільну декларацію, яку 12 лютого на Кубі підписали Папа Франциск та Патріарх РПЦ Кирил. За його словами, цей документ має і сильні, і слабкі моменти.

Архиєпископ також висловив побажання, аби наступного разу проблеми розділеного православ’я в Україні Ватикан та Москва обговорювали за участю усіх зацікавлених сторін.

Про це архиєпископ УПЦ КП написав на своїй Фейсбук-сторінці.

«До сильних сторін я відношу ті пункти, які стосуються діалогу християн, захисту традиційних християнських духовних і моральних цінностей (свобода сповідання, шлюб і сім'я, право на життя), наголос щодо християнського коріння Європи, питання захисту християн Бл. Сходу і Півн. Африки від переслідувань», - пише він.


До слабких сторін речник УПЦ КП відніс пункти 25-27 декларації, де йдеться про Україну. Їх він назвав «плодом дипломатичних компромісів з російською позицією».

«Але попри ці 10% дьогтю сама Декларація є позитивним явищем. Моє загальне відчуття є таке: пункти, які свідчать і захищають Божу Правду, – матимуть своє продовження і будуть підкріпленні самим життям; а пункти, які є людським мудруванням, залишаться лише для історії», - зазначив архиєпископк УПЦ КП.

В іншому пості архиєпископ Євстратій (Зоря) детальніше зупинився на аналізі 27 пункту Спільної декларації, де сказано, що розкол між православними вірними в Україні треба подолати на основі існуючих канонічних норм.

Єрарх УПЦ КП частково погодився з цією позицією.

«Ми справді вдячні католицьким громадам України, що вони, на відміну від залюблених у Матушку-Росію дипломатів та деяких професійних екуменістів добре розуміють, хто і навіщо розділив та й далі ділить Православну Церкву в Україні. Чим сприяють справжньому, як наприклад на Майдані, а не паперовому християнському братству.

А щодо "існуючих канонічних норм", то:

1. Ми лише за. Достатньо Москві визнати підтверджений Вселенським Патріархом факт, що МП отримав владу над Київською митрополю "не за приписами канонічних правил", зректися цієї злочинно привласненої влади – і єднання Церкви в Україні настане дуже швидко.

2. "Існуючих" де? Адже православне і католицьке канонічне право – не одне й те ж», - заявив він

«Якщо у Ватикані справді хочуть допомогти єднанню ПЦ в Україні - з радістю готові запросити спостерігачами в діалозі. Щоб про нас говорили в нашій присутності, бо з часів Мюнхенської змови принцип "вирішувати про нас без нас" дурно пахне. А тим більше і в Законі Божому сказано, що не судять про людину, доки не вислухають її», - наголосив речник Київського Патріархату.

В УПЦ КП дали оцінку декларації, підписаній у Гавані В УПЦ КП дали оцінку декларації, підписаній у Гавані Reviewed by Vasyl Markovych on 2/14/2016 11:00:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.