Про Тиждень митрополита Андрея Шептицького у Києві

у Києві відбудеться серія заходів в рамках «Тижня митрополита Андрея Шептицького».
У 2015 році Україна відзначає 150-ліття з дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького (1865-1944). Щоб гідно вшанувати великого українця і душпастиря, у Києві відбудеться серія заходів в рамках «Тижня митрополита Андрея Шептицького».

Документальна виставка, міжнародні наукові заходи, відкриття пам'ятного знаку в центрі Києва, архиєрейська літургія та урочисте дійство в опері – так столиця вшановує одного із найвизначніших духовних лідерів України. До речі, кияни розглядають питання назвати одну із великих вулиць іменем Андрея Шептицького.

У вівторок, 27 жовтня, о 12:00 в Будинку вчителя презентуватимуть фотодокументальну виставку «Андрей Шептицький: великий незнаний». На 16 стендах виставки будуть представлені унікальні документи і світлини, які розкривають життєвий шлях митрополита.


Місце: Київський міський будинок учителя (вул. Володимирська, 57).

Організатори: Український інститут національної пам'яті, Центральний державний історичний архів України у Львові, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Центральний державний архів вищих органів влади та управління України...

Вхід вільний.

У середу, 28 жовтня, о 16:00 на Будинку вчителя урочисто відкриють меморіальну дошку митрополитові Андрею Шептицькому, після чого відбудеться церемонія вручення відзнаки Блаженного священномученика Омеляна Ковча, який був послідовником Митрополита.

У програмі заходу: слово Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, церемонія вручення відзнаки та виступ Національного ансамблю солістів «Київська камерата».

Місце: Київський міський будинок учителя (вул. Володимирська, 57). Вхід на церемонію за запрошеннями. Замовлення запрошень по e-mail: o.komitet@gmail.com з темою «Ковч».

Організатори: Комітет із вшанування пам'яті Блаженного священномученика Омеляна Ковча та Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи».

У п'ятницю, 30 жовтня, в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка відбудеться Міжнародна наукова конференція «Як будувати рідну хату – погляд з ХХІ століття» (9:00 - 18:00). Відомі науковці та громадські діячі з України, США й Німеччини обговорять духовну спадщину Митрополита Андрея.

Круглий стіл: «Ідеал нашого національного життя у ХХІ столітті» (14:00 – 16:30) – завдання співпраці церкви, влади та громадянського суспільства у побудові гармонійної держави»

Місце: Київський національний університет ім. Т. Шевченка (вул. Володимирська, 60). Вхід вільний. Прохання реєструватися через форму або електронну пошту uinp.ua@gmail.com.

Організатори: Український інститут національної пам'яті, Український католицький університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Українська греко-католицька церква.

У неділю, 1 листопада, об 11:00 в Патріаршому соборі Воскресіння Христового служитимуть Архиєрейську літургію на честь митрополита Андрея Шептицького.

Місце: Патріарший собор Воскресіння Христового (вул. Микільсько-Слобідська, 5)

о 17:00 – завершальний захід на пошану митрополита – урочиста Академія, присвячена 150-річчю з дня народження Андрея Шептицького, яка відбудеться в Національній опері України ім. Т. Г. Шевченка.

У програмі: виступи керівників держави, глав церков, виставка Міжнародного форуму дитячої творчості  «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа» присвяченого митрополитові Андрею Шептицькому та ораторія Мирослава Волинського «Я тебе кличу».

Місце: Національна опера України ім. Т. Г. Шевченка (вул. Володимирська, 50). Вхід на урочисту академію за безкоштовними та іменними запрошеннями. Замовлення запрошень за e-mail: o.komitet@gmail.com з темою «Шептицький».

Митрополит Шептицький (1865 – 1944) понад 40 років очолював українських греко-католиків (1901 – 1944). На час його головування в УГКЦ припали переломні моменти української і світової історії: дві світові війни, польсько-українська війна 1918-1919 років, Голодомор, Голокост, радянська окупація, німецька окупація. Однак завдяки зусиллям, які митрополит докладав для гуртування й захисту своїх вірян і українців загалом, Греко-католицька церква досягла свого найбільшого розквіту й авторитету в суспільстві й світі.


Володимир В’ЯТРОВИЧ

Про Тиждень митрополита Андрея Шептицького у Києві Про Тиждень митрополита Андрея Шептицького у Києві Reviewed by Vasyl Markovych on 10/26/2015 06:39:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.