Ватикан відновив процес беатифікації митрополита Шептицького

Папа Римський Франциск 17 липня оголосив декрет про героїчні чесноти митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.

Це необхідно для початку процесу беатифікації духовного лідера українських греко-католиків, передає українська служба "Польського радіо".

Видання зазначає, що попередні спроби почати процес зарахування до лику блаженних Шептицького в 1950-1960-х рр були невдалими. Це пояснюється, зокрема, втручанням примаса Польщі архієпископа Станіслава Вишинського.

Митрополит Шептицький був єдиним представником церкви в Європі, хто звернувся з листом до Папи Римського і особисто до Гіммлера, протестуючи проти масових вбивств євреїв. Він також брав участь у порятунку більше сотні єврейських дітей і кількох сімей рабинів. Був митрополитом галицьким і архієпископом львівським в 1900 - 1944 роках.

Беатифікація (лат. Beatificatio від beatus - щасливий, благословенний) - обряд зарахування померлого до лику блаженних у Католицькій церкві. Беатифікація відрізняється від канонізації, в ході якої відбувається зарахування праведника до лику святих. Беатифікація - етап, що випереджає канонізацію.

Головні новини України

Ватикан відновив процес беатифікації митрополита Шептицького Ватикан відновив процес беатифікації митрополита Шептицького Reviewed by Vasyl Markovych on 9/04/2015 02:45:00 дп Rating: 5

2 коментарі:

На платформі Blogger.