Музей, подарований українцям Митрополитом Шептицьким, відзначає своє сторіччя

Cто років тому відчинилися для відвідувачів двері Національного музею у Львові. Тоді Митрополит УГКЦ  Андрей Шептицький урочистим актом передав його українському народові.

Велика постать Митрополита Андрея Шептицького викликає подив і захоплення кожного, хто знайомий з його жертовним життям. Меценатська діяльність Митрополита відіграла важливу роль у процесі формування національного обличчя української культури, зокрема на Галичині. Саме він і заснував Національний музей у Львові. Століття тому цей музей був дарований українському народові.


Про це інформує сайт lviv.tv.

Ігор Кожан, генеральний директор Національного музею у Львові, зазначив: «Музей дарувався для всіх. Українці, де б вони не жили – чи на Сході України, чи в центрі України, чи на Галичині, в інших країнах світу, на різних континентах, -  вони мають музей, де зберігається іхній культурний генофонд». 
   
Національний музей у Львові є одним з найбільших музеїв не лише в Україні, а й у світі. Тут зберігаються унікальні пам’ятки національної культури. Загалом налічується понад 170 тисяч експонатів.

Непересічній події 100-літньої давнини присвячено низку заходів. Розпочнуться вони вже із 4 вересня і триватимуть три місяці. Львів’яни у цей період зможуть відвідати різноманітні виставки, урочисті академії, міжнародні наукові конференції.

Музей, подарований українцям Митрополитом Шептицьким, відзначає своє сторіччя Музей, подарований українцям Митрополитом Шептицьким, відзначає своє сторіччя Reviewed by Vasyl Markovych on 8/27/2013 06:54:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.