Обрано предстоятеля Болгарської православної церкви

Новим предстоятелем Болгарської православної церкви обраний митрополит Русенський Неофіт, повідомив РІА Новини в неділю керівник секретаріату відділу зовнішніх церковних зв'язків з міжправославних відносин Московського патріархату протоієрей Ігор Якимчук.
Колишній предстоятель, патріарх Болгарський Максим помер у листопаді минулого року на 99-му році життя. На патріарший престол претендували три кандидати - митрополит Старозагорскій Галактіон, митрополит Русенський Неофіт і митрополит Ловчанскій Гавриїл.«Патріархом Болгарським обраний митрополит Русенський Неофіт», - сказав Якимчук, який в складі делегації РПЦ прибув до Болгарії для участі в урочистостях з нагоди інтронізації нового глави Болгарської православної церкви.
Болгарська православна церква є однією з найстаріших слов'янських помісних православних церков. Автокефалію (незалежність) вона отримала ще в X столітті (відновлена ​​в 1945 році).

 У Болгарської церкви особливо шануються святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій, шановані і на Русі як просвітителі і творці слов'янської писемності, які перевели Священне писання і богослужбові книги.

ПЛЮС ДО ТЕМИ:

Коментарі

Дописати коментар

Популярне

У Римі вручено відзнаки священномученика Омеляна Ковча

Біографія Митрополита Андрея Шептицького

Про унікальну монахиню-студитку

Шептичі - родинне село батька митрополита Андрея

Прилбичі: митрополиче село

Митрополит Андрей Шептицький:"Про провід народу"

Митрополит Андрей Шептицький ЖИТТЯ – ЦЕ МИСТЕЦТВО