Поляк хотів осквернити ікону

У Польщі в місті Ченстохова 56-річний чоловік кинув кілька банок з фарбою в найбільш шановану ікону Польщі - Чорну Мадонну, виставлену в старовинному Ясногорському монастирі.

Як повідомляється, ікона не постраждала.
Ікона захищена міцним склом, тому залишилася неушкодженою в результаті цієї події. Вандала затримали охоронці монастиря. Причини вчинку наразі невідомі, відзначає агентство Reuters.


Згідно з традицією, ікону Чорна Мадонна написав святий Лука. Вона прославилася в середині XVI століття, під час війни між Річчю Посполитою й Швецією. Ченці Ясногорського монастиря вірили, що змогли відбити напад шведського війська в 1655 році завдяки допомозі ікони.

Ці події описані, зокрема, в романі польського письменника Генріка Сенкевича Потоп. Щорічно тисячі прочан приходять до Ясногорського монастиря.

Нагадаємо, у вересні в Москві у храмі Христа Спасителя Юрій Піотровський зіпсував дві ікони - Різдво Христове й Спаситель. Спочатку повідомлялося, що він облив ікони чорнилом, однак в матеріалах справи стверджується, що це була фарба.

Поляк хотів осквернити ікону Поляк хотів осквернити ікону Reviewed by Vasyl Markovych on 12/09/2012 08:11:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.