Помер патріарх Болгарський Максим

Патріарх Болгарський Максим
На 99-му році життя помер патріарх Болгарський Максим. Про це повідомив синод Болгарської православної церкви.

В останні роки патріарх вів самітницький спосіб життя, з'являючись на публіці лише під час деяких великих церковних свят.

Він народився у 1914 році в сім'ї ремісника в селі Орешак Троянсько-Ловчанського округу неподалік від Троянського монастиря. Закінчив Софійську духовну семінарію у 1935 році та богословський факультет Софійського державного університету імені святителя Климента Охридського у 1942 році. Від 1950 до 1955 року служив настоятелем подвір'я Болгарської православної церкви у Москві. А у 1971 році - понад 40 років тому - був обраний на болгарський патріарший престол.Тоді при владі у Болгарії був комуністичний режим. Після падіння комуністів багато громадських та церковних діячів закликали Максима піти у відставку, але він відмовився. У 1992 році відбувся розкол у рядах болгарської церкви, митрополит Пімен був усунутий з сану єпископа та підданий анафемі.

Однак пізніше патріарху Максиму вдалося відновити єдність церкви. У 1998 році в Софії відбувся Всеправославний собор, у якому взяли участь представники 13 автокефальних церков, у тому числі сім патріархів. Пімен був відновлений у сані єпископа. У 2004 році митрополії, що відкололися, повернулися до складу Болгарської православної церкви.

Патріарх Максим був найстаршим із предстоятелів помісних православних церков світу.
Нещодавно у Болгарії вибухнув скандал у зв'язку з повідомленнями про те, що 11 із 15 членів Священного синоду у минулому співпрацювали з комуністичними спецслужбами. Патріарх Максим не коментував цю інформацію.

Фігурантом аналогічного скандалу став архієпископ Румунської православної церкви, якого суд визнав таємним інформатором комуністичної поліції Securitate. Румунська православна церква виступила проти відкриття секретних досьє представників вищого духовенства.

Нагадаємо, що у березні в Єгипті помер глава Коптської православної церкви, патріарх Олександрійський і Всієї Африки Шенуда III. 4 листопада із трьох претендентів наосліп був обраний його наступник - ним став 60-річний єпископ Теодорус.
У серпні в Аддіс-Абебі помер голова Ефіопської православної церкви Абуна Павло.
За матерiалами: Радіо Свобода, РІА Новости

Помер патріарх Болгарський Максим Помер патріарх Болгарський Максим Reviewed by Vasyl Markovych on 11/06/2012 09:53:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.