Храму гробу Господнього в Єрусалимі загрожує закриття

На вимогу корпорації Гіхон, яка забезпечує водою Єрусалим, були заморожені рахунки грецької православної патріархії, що керує цим храмом. Представники компанії пояснюють, що патріархія заборгувала їм майже 2,5 мільйона доларів за водопостачання храму. 

Патріархія, у свою чергу, відмовляється оплачувати ці рахунки, оскільки за традицією, заведеною багато століть тому, за воду храм не платив ніколи.

 У 1969 році після Шестиденної війни цей порядок був підтверджений тодішнім мером Єрусалима, відзначили у патріархії. Проте пізніше водне господарство міста було передано до рук приватної компанії, і бухгалтерія Гіхон, слабо інформована про давні традиції, почала надсилати патріархії рахунки, що залишалися без оплати. 

У церкві визнають, що жодного документа, що звільняє храм від сплати рахунків за воду немає, але відзначили, що традиція повинна бути сильнішою за документи. Тим не менш, рахунки патріархії були заморожені судом, через що релігійна організація позбулася можливості функціонувати в нормальному режимі. 

Патріарх Теофіл III оголосив, що якщо ситуація найближчим часом не покращиться, він буде змушений закрити храм. Керівництво грецької церкви вже звернулося до керівництва Ізраїлю з проханням вирішити ситуацію, однак відповіді поки що не було. 

Представник патріархії архієпископ Аристарх навіть оголосив, що до остаточного врегулювання ситуації храм готовий оплачувати поточні рахунки за воду, проте ніяк не може дозволити собі одноразово заплатити 2,5 мільйона доларів. Архієпископ також висловив думку, що патріархії повинні допомогти "Бог і добрі люди".

Храму гробу Господнього в Єрусалимі загрожує закриття Храму гробу Господнього в Єрусалимі загрожує закриття Reviewed by Vasyl Markovych on 11/02/2012 11:50:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.