День усіх святих запровадив у Львові єпископ Теодорович

Із  кожним роком в Україні все більшої популярності заживає свято Хелловін, яке святкують у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Проте священики закликають не забувати про те, що 1-го листопада Україна відзначає День усіх святих, повідомляє кореспондент Lviv.tv.

Першого листопада в Україні – День усіх святих. У цей день традиційно відвідують кладовища, а у храмах правлять панахиди за померлих.


Проте мало хто знає, що єпископ, який запровадив цей день, помер у Львові.
«З одного боку, це може бути просто традиція. А з іншого – варто зосередити увагу на тому, що 1 листопада – День усіх святих, і вірмено-католицький єпископ Теодорович, який заснував це свято, помер у Львові, і зв’язок з тим святом починається зі Львова», – розповів о. Степан Сус, настоятель храму Петра і Павла.
Отець Степан Сус також зазначив: «Життя святих мало б стати прикладом для молодих людей. Не лякати, не боятися людей, а навпаки – бути відкритим і намагатися нести щось добре і світле».
Священик каже, що не заперечує Хелловін, оскільки вважає це свято легендою.
«Це свято, як День святого Валентина, є якась легенда, якою «загорілись» багато людей. Для нас треба ставити акценти на якісь інші свята, зокрема на такі як День усіх святих. Це час, коли варто зупинитись і замислитись над власним життям, згадати тих, хто вже відійшов у вічність», –  зазначив о. Степан Сус.

Хелловін  - свято нечистої сили, яке прийшло до нас із Америки і Канади. Зараз Хелловін стає все більш популярним у країнах Європи, і зокрема в Україні. Найбільш гучно святкують його в США. Для американців – це друге за значимістю свято після Різдва. Дослівно Хелловін перекладається як надвечір’я всіх святих душ.
Саме свято походить від кельтів, народу, який жив на теренах Англії, Ірландії.
Вважалося, що 31 жовтня мертві повертаються на землю, щоб оцінити справи своїх живих нащадків. Це був день, коли злі сили могли прийти у наш світ і наробити лиха: домові стукають у вікна і двері, відьми літають на мітлах по небу, чорти всіх лякають. Саме тому і придумали гарбуз у середині із свічкою, щоб їх відлякувати.
В Україні, найчастіше,  у ніч Хелловіну, проводять вечірки у розважальних закладах із елементами маскараду.

День усіх святих запровадив у Львові єпископ Теодорович День усіх святих запровадив у Львові єпископ Теодорович Reviewed by Vasyl Markovych on 10/31/2012 11:54:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.