Вірні УПЦ можуть повстати проти біометричних паспортів


Закон про введення в Україні біометричних паспортів може викликати масові протести віруючих, заявив повноважний представник Української православної церкви у Верховній Раді України протоієрей Василь Русинка.

На його думку, система введення в Україні біометричних паспортів не захищена, перетворює людину в об'єкт маніпулювання, відбирає свободу, право на вільне волевиявлення, несе загрозу духовному, психічному, і фізичному життю особистості.

"Закон Про єдиний державний демографічний реєстр вніс серйозний резонанс в наше суспільство, почав викликати масовий опір великої кількості віруючих громадян. Автори закону не звернули серйозної уваги на багатотисячні прохання своїх виборців. Закон може викликати нову хвилю серйозних протестів в нашому суспільстві, тому що він містить грубі порушення ст.32, 35 Конституції України", - вважає повноважний представник УПЦ у ВР.
Він розповів, що останнім часом на адресу Повноважного представництва УПЦ у Верховній Раді України надходять численні звернення віруючих громадян проти біометричних паспортів та електронних ідентифікаторів. Листи-звернення також надходять на адресу керівництва церкви.
На думку протоієрея Русинки, кожен законопроект повинен нести громадський спокій і добробут, а церква - яка ідентифікується з народом, повинна впливати на процеси законотворення в державі, в якій несе своє служіння.
"Переконаний у тому, що необхідний доносити до віруючих громадян загальноцерковне, богословське тлумачення таких проявів сучасного світу. На жаль, ми спостерігаємо богословську неосвіченість істинним вченням церкви багатьох наших віруючих, і це, безсумнівно, сіє страх, породжує неспокій в церкві і в суспільстві в цілому", - коментує Русинка.
У той же час він розповів, що Священний синод УПЦ разом із Всеукраїнською радою церков апелювали до законодавців та інших владних структур з пропозиціями про недоцільність ухвалення закону і про необхідність його серйозного доопрацювання та громадського обговорення.
"Ми віримо, що звернення предстоятеля УПЦ, Священного синоду, представників монастирів, духовенства і тисяч громадян України надасть можливість Президенту України не підписати цей закон, який грубо порушує конституційні права і свободи нашого народу", - висловив побажання повноважний представник УПЦ у ВР.

Як повідомлялося, Президент України Віктор Янукович закликав духовенство зважено підійти до закону про біометричні паспорти.

ПЛЮС ДО ТЕМИ:

Коментарі

Популярне

У Римі вручено відзнаки священномученика Омеляна Ковча

Біографія Митрополита Андрея Шептицького

Про унікальну монахиню-студитку

Шептичі - родинне село батька митрополита Андрея

У Криму залишилося лише четверо священиків УПЦ КП

Митрополит Андрей Шептицький:"Про провід народу"

Митрополит Андрей Шептицький ЖИТТЯ – ЦЕ МИСТЕЦТВО