Вірні УПЦ можуть повстати проти біометричних паспортів


Закон про введення в Україні біометричних паспортів може викликати масові протести віруючих, заявив повноважний представник Української православної церкви у Верховній Раді України протоієрей Василь Русинка.

На його думку, система введення в Україні біометричних паспортів не захищена, перетворює людину в об'єкт маніпулювання, відбирає свободу, право на вільне волевиявлення, несе загрозу духовному, психічному, і фізичному життю особистості.

"Закон Про єдиний державний демографічний реєстр вніс серйозний резонанс в наше суспільство, почав викликати масовий опір великої кількості віруючих громадян. Автори закону не звернули серйозної уваги на багатотисячні прохання своїх виборців. Закон може викликати нову хвилю серйозних протестів в нашому суспільстві, тому що він містить грубі порушення ст.32, 35 Конституції України", - вважає повноважний представник УПЦ у ВР.
Він розповів, що останнім часом на адресу Повноважного представництва УПЦ у Верховній Раді України надходять численні звернення віруючих громадян проти біометричних паспортів та електронних ідентифікаторів. Листи-звернення також надходять на адресу керівництва церкви.
На думку протоієрея Русинки, кожен законопроект повинен нести громадський спокій і добробут, а церква - яка ідентифікується з народом, повинна впливати на процеси законотворення в державі, в якій несе своє служіння.
"Переконаний у тому, що необхідний доносити до віруючих громадян загальноцерковне, богословське тлумачення таких проявів сучасного світу. На жаль, ми спостерігаємо богословську неосвіченість істинним вченням церкви багатьох наших віруючих, і це, безсумнівно, сіє страх, породжує неспокій в церкві і в суспільстві в цілому", - коментує Русинка.
У той же час він розповів, що Священний синод УПЦ разом із Всеукраїнською радою церков апелювали до законодавців та інших владних структур з пропозиціями про недоцільність ухвалення закону і про необхідність його серйозного доопрацювання та громадського обговорення.
"Ми віримо, що звернення предстоятеля УПЦ, Священного синоду, представників монастирів, духовенства і тисяч громадян України надасть можливість Президенту України не підписати цей закон, який грубо порушує конституційні права і свободи нашого народу", - висловив побажання повноважний представник УПЦ у ВР.

Як повідомлялося, Президент України Віктор Янукович закликав духовенство зважено підійти до закону про біометричні паспорти.

Вірні УПЦ можуть повстати проти біометричних паспортів Вірні УПЦ можуть повстати проти біометричних паспортів Reviewed by Vasyl Markovych on 10/20/2012 08:36:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.