Церква заборонила священикам агітувати на виборах


Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) заявив, що Українська Греко-католицька церква заборонила своїм священикам проводити агітацію за будь-яку політичну силу на виборах Верховної Ради. Про це він сказав в інтерв'ю інтернет-виданню Українська правда.

"Наша церква на Синоді ухвалила заборонити священикам агітацію. Якщо він (священик) це буде робити, то підпаде під дисциплінарні стягнення", - підкреслив глава УГКЦ.


За його словами, священик не може прямо вказувати, за кого голосувати, оскільки це не його завдання.

"Священик може вказувати на вічні істини, які треба впровадити в суспільне життя, особливо якщо мова йде про цивільну відповідальність. Виховувати їх", - додав Святослав.

Також глава УГКЦ зазначив, що якщо священик буде вказувати парафіянам, за кого конкретно голосувати, то він буде диктувати їм певну поведінку і таким чином він буде сприймати парафіян як нерозумних дітей, які самі не здатні відрізнити добро від зла.

"Вважаю, що наші люди досить свідомі, часто свідоміші тих, хто хоче ними маніпулювати", - підкреслив Святослав.

При цьому, відповідаючи на питання про те, як він робить свій вибір, глава УГКЦ розповів, що намагається не бути легковірним.

"Намагаюся не дивитися на другорядні речі. Пробую аналізувати: чи здатна та чи інша політична сила щось змінити в країні, чи ні. Тому мені б хотілося побачити програми тих партій, щоб до кінця зробити свій вибір. І мені, як пересічному виборцю, це не легко сьогодні", - сказав Святослав.

Глава УГКЦ поскаржився на те, що зараз дуже важко знайти програму тієї чи іншої партії.


ПЛЮС ДО ТЕМИ:

Коментарі

Популярне

У Римі вручено відзнаки священномученика Омеляна Ковча

Біографія Митрополита Андрея Шептицького

Про унікальну монахиню-студитку

Шептичі - родинне село батька митрополита Андрея

У Криму залишилося лише четверо священиків УПЦ КП

Митрополит Андрей Шептицький:"Про провід народу"

Митрополит Андрей Шептицький ЖИТТЯ – ЦЕ МИСТЕЦТВО