Церква заборонила священикам агітувати на виборах


Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) заявив, що Українська Греко-католицька церква заборонила своїм священикам проводити агітацію за будь-яку політичну силу на виборах Верховної Ради. Про це він сказав в інтерв'ю інтернет-виданню Українська правда.

"Наша церква на Синоді ухвалила заборонити священикам агітацію. Якщо він (священик) це буде робити, то підпаде під дисциплінарні стягнення", - підкреслив глава УГКЦ.


За його словами, священик не може прямо вказувати, за кого голосувати, оскільки це не його завдання.

"Священик може вказувати на вічні істини, які треба впровадити в суспільне життя, особливо якщо мова йде про цивільну відповідальність. Виховувати їх", - додав Святослав.

Також глава УГКЦ зазначив, що якщо священик буде вказувати парафіянам, за кого конкретно голосувати, то він буде диктувати їм певну поведінку і таким чином він буде сприймати парафіян як нерозумних дітей, які самі не здатні відрізнити добро від зла.

"Вважаю, що наші люди досить свідомі, часто свідоміші тих, хто хоче ними маніпулювати", - підкреслив Святослав.

При цьому, відповідаючи на питання про те, як він робить свій вибір, глава УГКЦ розповів, що намагається не бути легковірним.

"Намагаюся не дивитися на другорядні речі. Пробую аналізувати: чи здатна та чи інша політична сила щось змінити в країні, чи ні. Тому мені б хотілося побачити програми тих партій, щоб до кінця зробити свій вибір. І мені, як пересічному виборцю, це не легко сьогодні", - сказав Святослав.

Глава УГКЦ поскаржився на те, що зараз дуже важко знайти програму тієї чи іншої партії.


Церква заборонила священикам агітувати на виборах Церква заборонила священикам агітувати на виборах Reviewed by Vasyl Markovych on 9/05/2012 09:26:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.