Владика Борис (Ґудзяк) став 49-м єпископом УГКЦ (відео)

Хіротонія владики-номіната Бориса Ґудзяка 26 серпня звершилася у соборі святого Юра у Львові. Урочисту Літургію та хіротонію очолив Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук). Владика Борис (Ґудзяк) став 49-м єпископом УГКЦ.

Участь у хіротонії та урочистій Літургії взяли: Папський нунцій в Україні Томас-Едвард Галіксон, Митрополит Львівський архиєпископ Ігор (Возьняк), Апостольський Екзарх для українців-католиків у Великобританії, Апостольський Візитатор для українців греко-католиків Ірландії УГКЦ владика Гліб (Лончина), владики УГКЦ з України та з-за кордону, владики РКЦ.


Владика-номінат Борис (Ґудзяк) склав Сповідь Віри, виклавши істини вчення Церкви.

Патріарх Святослав і єпископ БорисПісля церемонії вручення новообраному владиці митри та єпископського жезлу Глава УГКЦ Патріарх Святослав виголосив промову, в якій акцентував на тому, що дата хіротонії владики Бориса Ґудзяка співпала з 20-річницею повернення в Україну нетлінних мощів Патріарха Йосипа Сліпого – взірця справжнього єпископа. 

«Єпископ має бути тим, хто відкриває двері в дорогу до життя вічного, про цю дорогу він не повинен прочитати з книжок, а віднайти її власною практикою і вести нею інших. Свого часу Патріарх Йосип Сліпий зворушив серце молодого юнака (Бориса Ґудзяка – ред), який продовжує сьогодні йти дорогою, яка веде до вічного життя», – сказав першоєрарх.

Патріарх Святослав згадав у промові, як 20 років тому Борис Ґудзяк приїхав в Україну, щоб зібрати пам’ять про переслідувану УГКЦ, наголосивши на тому, що новообраний владика крок за кроком йшов і йде дорогою Патріарха Йосипа Сліпого, створивши спочатку Богословську академію, а потім й Український католицький університет. 

«Сьогодні відпускаючи вас до Франції, ми впевнені, що Ви зажди будете вказувати дорогу цьому університету, Ви будете вести за собою тисячі і мільйони вірних, Ви станете діяльним членом Синоду УГКЦ. Уся Церква тішиться за те, що Господь Бог подарував нам Вашу хіротонію», – сказав Патріарх Святослав, звертаючись до новообраного владики.

З вітальним словом виступив Папський нунцій в Україні Томас-Едвард Галіксон. Він наголосив, що українська діаспора може гордитися тим, що УГКЦ отримала такого єпископа.

У зверненні до присутніх на хіротонії владика Борис (Ґудзяк) описав відчуття, які пройняли його після покладання на Його голову відкритого Євангелія, рук святителів та проголошення хіротонізаційних слів Патріарха Святослава: «Моє тіло, серце і почуття пройняв невимовний мир не з цього світу».

Він висловив подяку усім за дар єпископського свячення.

Як повідомлялося, 21 липня Папа Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду, яке у зв’язку з досягненням граничного віку подав владика Михаїл Гринчишин, ЧНІ, Апостольський Екзарх для українців греко-католиків у Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу. Його наступником Папа призначив о. д-ра Бориса Ґудзяка, надаючи йому титулярний осідок Каркабії. 
За матеріалами РІСУ

Владика Борис (Ґудзяк) став 49-м єпископом УГКЦ (відео) Владика Борис (Ґудзяк) став 49-м єпископом УГКЦ (відео) Reviewed by Vasyl Markovych on 8/26/2012 09:49:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.