Чудотворну ікону виявили у приватній колекції

У Донецьку виявлено стародавню чудотворну ікону Христа Спасителя, яка прославилася чудесами зцілення наприкінці ХIX століття, але на початку ХХ століття зникла з Всіхсвятської церкви села Мала Чернеччина Сумської області.

Як повідомив у коментарі УНІАН прес-секретар Донецької єпархії Української Православної Церкви (Московського Патріархату) протоєрей Георгій Гуляєв, стародавня ікона Христа виявлена в приватній колекції донеччанина - відомого збирача релігійного живопису.

Про те, чи буде ікона повернута церкві, поки що невідомо.


«Малочернеччинський образ Спасителя шанувався не лише православними, але й лютеранами і католиками. Образ перебував в селі Мала Чернеччина. Саме для цієї ікони Святіqший синод в 1904 році встановив щорічний хресний хід, який збирав численних паломників. В роки громадянської війни ікона була втрачена», - розповів протоієрей Г.Гуляев.

За словами секретаря Сумської єпархії УПЦ протоєрея Георгія Тарабан, у багатьох церквах Сумської області доcі зберігаються копії цієї ікони. Втрачену святиню шукали довгі роки, але безуспішно.

Як повідомили в прес-службі Донецької єпархії, виявлена ікона була досліджена в НДІ Російської академії мистецтв. Згідно з висновком доктора мистецтвознавства, головного наукового співробітника відділу давньоруського і церковного мистецтва НДІ Російської академії мистецтв Ірини Бусєвої-Давидової, «є вагомі підстави вважати, що цей образ є загубленою чудотворною святинею із Всіхсвятської церкви села Мала Чернеччина».

Чудотворну ікону виявили у приватній колекції Чудотворну ікону виявили у приватній колекції Reviewed by Vasyl Markovych on 7/15/2012 07:01:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.