Глава УГКЦ подякував молоді за участь у прощі до Зарваниці

14-15 липня у Марійському духовному центрі Зарваниця відбулися Всеукраїнська та молодіжна прощі, в якій взяли участь за різними даними близько 120 тисяч прочан з різних куточків України та з-за кордону.

Почесними гостями прощі були Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, Архиєпископ Томас Едвард Галіксон, Апостольський нунцій в Україні, Високопреосвященний Еліас Шакур, Архиєпископ Мелхітської Греко-Католицької Церкви, Преосвященний Антон Коша, Єпископ-ординарій Кишинівської єпархії Республіки Молдова, митрополити, архиєпикопи, єпископи УГКЦ і РКЦ в Україні та представники влади і різних політичних сил.

Напередодні усі шляхи, що ведуть до чудотворного місця, були наповнені паломниками. Найбільша група, понад 1500 осіб, традиційно здійснила пішу прощу від Катедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі. Найбільше часу у дорозі провели прочани з Хмельницького вікаріату. До Зарваниці вони йшли майже тиждень. Ішли здебільшого молоді люди, а значна частина вірних приїхала на автобусах, автомобілях та велосипедах.

У суботу, 14 липня, оскільки Всеукраїнська та молодіжна прощі були об’єднаними, то після прибуття до Марійського духовного центру Зарваниця Блаженніший Святослав разом з високодостойними гостями зустрівся з молоддю.

Глава УГКЦ дякував молоді за те, що потрудилися і прийшли пішки до Зарваниці, долаючи десятки кілометрів. Говорячи про ініціативу Комісії УГКЦ у справах молоді створити Єдиний молодіжний простір, Предстоятель УГКЦ сказав: «Я хочу бути присутній у тому просторі, більше того – хочу його разом з вами будувати... Ми є разом, де би ми не були, ми не можемо бути християнами поодинці, бо ми не вистоїмо у тому світі, який часто є противний християнському життю та свідченню віри і науці Церкви».

Також звернувся до молоді Високопреосвященний Еліас Шакур, який зазначив: «Я прийшов до вас зі Святої Землі. Я приношу вам свої вітання від ваших братів палестинців... Ви є Церква, ви є майбутнє Церкви, я прийшов, щоб навчитися будувати відносини між нашими Церквами, ми хочемо бути вашими братами і сестрами...»

Після зустрічі із церковними ієрархами молодь продовжила духовну програму у рамках творення Єдиного молодіжного простору та з нагоди 120-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа. Президент ФУКАСТ «Обнова» представила доповідь «Все обновити у Христі». Духовні пісні виконував молодіжний гурт «Глорія» із Бережан (Тернопільщина).

Ще один захід в рамках творення Єдиного молодіжного простору відбувся після походу зі свічками від парафіяльного храму до скульптурної композиції Зарваницької Матері Божої та Молебню до Пресвятої Богородиці. На Співочому полі управа Комісії УГКЦ у справах молоді організувала концертну програму.

Найбільш піднесеним моментом вечора був похід зі свічками від парафіяльного храму до скульптурної композиції Зарваницької Матері Божої, де Блаженніший Святослав, у присутності гостей та владик, разом з усіма паломниками відправив Молебень до Пресвятої Богородиці. Звертаючись до прочан, він зауважив: «Мати Церква руками Богородиці усіх нас огортає, пригортає до свого материнського серця і наповняє нас небесними дарами, підносить нас до того невидимого духовного світу».

Глава УГКЦ говорив також про важливість Святих Тайн у житті християнина. Первоієрах прокоментував жест, який робить священик чи єпископ після Святих Тайн Хрещення та Миропомазання, вручаючи новоохрещеному запалену свічку та говорячи наступні слова: «Прийми оцю горіючу свічку і старайся в усьому житті твоєму просвічуватися світлом віри і добрих діл, щоб коли прийде Господь, ти міг (могла) світло вийти на зустріч Йому зі всіма святими і ввійти беззаборонно у чертог небесної слави Його і царювати з ним у безконечні віки». Блаженніший Святослав зазначив, що свічки, з якими усі прийшли до монументу Богородиці, повинні пригадати кожному саме обітницю, дану після Хрещення, «бо це світло, яким зараз сяють ваші свічі – є образом самого воскреслого Христа».

«Кожен з вас, кожен християнин покликаний освітлювати світ через свої добрі діла. Цей похід зі свічками – це є крок на зустріч воскреслому Христові. Дуже прошу вас, освітіть вашим християнським життям ту темряву невірства, яка так щільно огортає сучасний модерний світ», – наголосив Предстоятель Церкви.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

Глава УГКЦ подякував молоді за участь у прощі до Зарваниці Глава УГКЦ подякував молоді за участь у прощі до Зарваниці Reviewed by Vasyl Markovych on 7/16/2012 10:01:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.