Кардинал Анжело Комастрі відкрив у Львові виставку «Реліквії митрополії»

2 червня, кардинал Папи Римського Бенедикта ХVІ Анжело Комастрі відкрив виставку «Реліквії митрополії» у Львівському музеї історії релігії. Експозиція присвячена святкуванню ювілею 600-річчя Львівської Архидієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні. 

Виставка «Реліквії митрополії» діє за сприяння архієпископа Мечислава Мокшицького. Відвідувачі зможуть побачити портрети архієпископів РКЦ, монстранції, релікварії з мощами святих, персні, чаші, митрополичі та кардинальські жезли, стародруки, пам’ятні медалі, печатки, численні фотографії із життя Церкви. В експозиції будуть виставлені митра папи Івана Павла ІІ, повний комплект одягу кардинала Мар’яна Яворського, номінаційна булла папи Григорія XVI про призначення Львівським митрополитом в 1836 році Францішека Піштека та багато іншого.


3 червня, у Львові відбудеться урочиста Свята Літургія, яку відправить представник Папи кардинал Анжело Комастрі. Меса пройде просто неба на площі біля ветеринарної академії і участь у ній візьмуть понад 400 священнослужителів з України, Польщі, Румунії, Болгарії, Словаччини, Німеччини. Потім духовенство та миряни процесією вирушать до латинської кафедри. 

Планується, що участь в урочистостях, які відбуватимуться у кількох містах з найбільшими римо-католицькими парафіями, візьмуть тисячі вірян та кілька сотень священнослужителів, як з України, так із-за кордону. Проте основна увага буде зосереджена у Києві та Львові. 

У новітніх часах Конгрес відбувається вперше. У Львівській архидієцезії востаннє його проводили ще у 1930 року. Цю традицію вирішено відновити цього року у зв’язку із відзначенням 600-ліття перенесення латинської кафедри з Галича до Львова (у 1412 році).

Під час Конгресу священнослужителі мають намір організувати збір пожертв на відбудову храмів. Усі зібрані гроші планують передати римо-католикам Кишинівської дієцезії на побудову церкви у Придністров’ї, де Церква нині переживає складні часи.
Мета конгресу – зміцнити єдність вірних з Євхаристійним Ісусом, дати прилюдне і урочисте свідоцтво віри в тривалу присутність Христа в Таїнстві Євхаристії, при одночасному оживленню євхаристійного культу серед вірян, а також винагородження за зневаги супроти Ісуса присутнього у Пресвятому Таїнстві Вівтаря.

Римсько-Католицька Церква в Україні - друга за чисельністю парафій Католицька Церква в Україні; до неї належать католики латинського обряду.

У 2012 році Римсько-Католицька церква святкує 600-річний ювілей з нагоди перенесення столиці львівських архієпископів з Галича до Львова. 

2 квітня 2012 року Папа Бенедикт XVI призначив кардинала Комастрі своїм спеціальним легатом для участі в заключних богослужіннях Національного Євхаристійного Конгресу в Україні 3 червня 2012 року у Львові з нагоди 600-річчя утворення архієпископського та митрополичого осідку латинського обряду у Львові.

Христина Процак

Кардинал Анжело Комастрі відкрив у Львові виставку «Реліквії митрополії» Кардинал Анжело Комастрі відкрив у Львові виставку «Реліквії митрополії» Reviewed by Vasyl Markovych on 6/02/2012 08:35:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.