Отець Юстин Бойко став доктором богослов'я

24 травня в Римі, в Патристичному Інституті “Августиніанум”, Папського Латеранського Університету відбувся блискучий захист докторської дисертації українського священика Юстина Бойка, монаха студита, повідомив голова Християнського Товариства українців в Італії Олесь Городецький. 

Докторська праця на тему: “Постать Св. Климента Римського в агіографічній і літургічній старослов'янській рукописній літературі. Історично-богословський аналіз” є унікальною з декількох причин. Протягом 5 років дослідницької роботи в бібліотеках України, Греції, Росії, Італії, Хорватії, Іспанії, США та Польщі була зібрана найповніша збірка старослов'янських рукописів, присвячених четвертому Папі Римському, Св. Клименту. 


Деякі з них були опубліковані вперше. Лише перша частина наукової праці, що була представлена до захисту, має 635 сторінок, чудово проілюстрована оригінальними документами і має найповнішу бібліографію з цієї теми. 

 В присутності більш як 160 запрошених, серед яких були Єпископи УГКЦ кир Діонісій та кир Гліб, представники монаших згромаджень, священники, студенти-семінаристи та миряни, після цікавої та плідної дискусії, міжнародна професорська комісія винесла свій одноголосний вердикт: робота отримала найвищу оцінку “MAGNUM CUM LAUDE”, з рекомендацією до публікації повністю. Унікальною є фігура самого папи Климента Римського, тісно пов'язаного з Україною. Адже, за переданнями, Св. Климент загинув мученицькою смертю в Херсонесі. Його віднайдені мощі, передані князю Володимиру жителями Корсуня, на знак прийняття ними християнства, зберігалися в Десятинній церкві в Києві, а зараз, частина їх заходиться в Києво-Печерській Лаврі. 

 Культ вшанування св. Климента Папи є однаково поширений як між католиками так і між православними, об'єднуючи, таким чином, віруючих різних християнських конфесій. Постать св. Климента стала в свій час в авангарді стремлінь Київської Церкви до автономії. Так, 27 липня 1147 року, відбулася хіротонія і зведення на київський митрополичий пристіл Клима Смолятича. 

Оскільки Константинопольська Єрархія не дала дозволу на це проголошення, то місцеве духовенство використало мощі св. Климента, як “живу присутність учня Апостолів”. 

Довідка 
Отець Юстин Бойко є монахом Святоуспенської Унівської Лаври УГКЦ. Під час перебування в Україні був душпастирем подружніх пар та молоді храму Святого Архистратига Михаїла у Львові. Організатор щорічних серпневих прощ до Унівської Лаври. На сьогодні — адміністратор монастиря св. Теодора Студита “Студіон” (Кастель Гандольфо, Італія), Прокуратор монастирів Студійського Уставу при Апостольському Престолі.

Отець Юстин Бойко став доктором богослов'я Отець Юстин Бойко став доктором богослов'я Reviewed by Vasyl Markovych on 5/26/2012 06:02:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.