Зустрічі Бенедикта XVI та Кіріла заважають греко-католики

Однією з перешкод для зустрічі Папи Римського Бенедикта XVI та глави Російської православної церкви Патріарха Кіріла є ситуація в Україні. Про це в інтерв’ю Reuters заявив глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Іларіон.

На думку, Іларіона, безпрецендентна зустріч Бенедикта та Кіріла могла б поліпшити відносини між двома конфесіями, проте наразі для цього існує ряд перешкод.

Так, зокрема,однією з них є питання власності.

Як пише Reuters, за часів Сталіна було конфісковано власність католиків східного обряду та надано її Російській православній церкві.


Однак після розпаду СРСР греко-католики повернули назад більше 500 церков, головним чином в Західній Україні.

У зв’язку з цим, Іларіон заявив, що «нічого не було зроблено і не робиться для вирішення цієї проблеми». «Як тільки ми отримаємо її розуміння, ми зможемо розпочати підготовку до такої зустрічі», - зазначив представних РПЦ.

Іларіон закликав Ватикан показати «знаки готовності» розв’язати конфлікт між католиками та ортодоксами в Україні, котрий наразі блокує зустріч двох лідерів.

Іларіон також додав, що Бенедикт в багатьох випадках показав «більшу чутливість до ортодоксальної традиції, ніж його попередник».

Коментуючи можливе місце проведення такої зустрічі, Іларіон повідомив, що це точно буде не в Москві чи у Ватикані, на нейтральній території, можливо, у Женеві чи Відні.

Нагадаємо, в УПЦ МП вважають, що УПЦ Київського Патріархату повинен повернути їм церковну касу, храми і майною.

ПЛЮС ДО ТЕМИ:

Коментарі

Популярне

У Римі вручено відзнаки священномученика Омеляна Ковча

Біографія Митрополита Андрея Шептицького

Про унікальну монахиню-студитку

Шептичі - родинне село батька митрополита Андрея

Прилбичі: митрополиче село

Митрополит Андрей Шептицький:"Про провід народу"

Митрополит Андрей Шептицький ЖИТТЯ – ЦЕ МИСТЕЦТВО