Патріарх Варфоломій: древні патріархати відіграють особливу роль


Минулого тижня у Стамбулі розпочалося засідання Синаксису - собору давніх патріархатів, скликаного предстоятелем Константинопольської православної церкви Патріархом Варфоломієм.

На Собор були запрошені Олександрійський, Антиохійський та Єрусалимський Патріархи, а також архієпископ Кіпрський Хризостом.
Офіційний привід для скликання церковного форуму дали політичні негаразди на Близькому Сході. Проте ще задовго до його початку спостерігачі висловлювали припущення, що собор древніх патріархатів буде розглядати також деякі питання загальноправославного значення.


У своїй вступній промові Патріарх Варфоломій підтвердив намір розглянути питання, що мають відношення до всіх православних Церков, а також оголосив про своє розуміння того особливого становища, яке древні патріархати і Кіпрська церква займають в загальній структурі світового православ'я.
Підкресливши важливість згоди всіх помісних православних Церков у вирішенні завдань загальноправославного значення, Патріарх Варфоломій сказав, що він, як Вселенський Патріарх, згідно з канонічним порядком, є координатором усіх Церков світового православ'я і тому докладає особливих зусиль для якнайшвидшого скликання Великого Всеправославного Собору.

Далі Константинопольський Патріарх відзначив, що давні патріархати і Кіпрська церква володіють "особливою честю" серед інших помісних Церков і можуть використовувати багатовіковий досвід для полегшення і прискорення вирішення загальноправославних питань. Тому, за словами Патріарха Варфоломія, нині скликаний Собор древніх патріархатів, хоча і скликався переважно для обговорення подій на Близькому Сході, буде також присвячено обговоренню підготовки Великого Всеправославного Собору.

Глава Константинопольського патріархату обережно зазначив також, що скликання Всеправославного Собору зустрічає різні перешкоди і що окремі автокефальні Церкви повинні пожертвувати своїми вузькими національними інтересами для загального блага всього православ'я, повідомляє сайт Fos Fanarion.

Патріарх Варфоломій: древні патріархати відіграють особливу роль Патріарх Варфоломій: древні патріархати відіграють особливу роль Reviewed by Vasyl Markovych on 9/03/2011 11:01:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.