Портрет Патріарха Сліпого буде у кожній школі Тернополя

Патріарх Йосип Сліпий
Тернопільська міськрада підтримала ініцативу фундації «Справа Патріарха Йосифа» та Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ передати у місцеві школи портрети Патріарха Йосипа Сліпого.

8 вересня голова фундації о. Андрій Романків передав 35 портретів Патріарха міському голові Тернополя Сергію Надалу. Вони будуть розміщені у кожній загальноосвітній школі на почесному місці, у шкільних каплицях, чи музеях.

Ініціатива присвячена 100-ій річниці закінчення Йосифом Сліпим Тернопільської гімназії та входить у число просвітницьких заходів, якими фундація у 2011 році хоче вшанувати пам'ять славетного земляка.О. Андрій Романків подякував міському голові зі підтримку від імені владики Василія Семенюка, єпарха Тернопільсько-Зборівського, та підкреслив, що Блаженніший Йосиф прославив наш край на цілий світ, адже «своїм життям, сумлінної працею та навчанням він дав добрий приклад успішної самореалізації і тому надихатиме учнів до праці». «Людина, яка походить з небагатої родини і яка відповідально ставиться до знання і до життя, може досягнути надзвичайних успіхів. Може принести багато користі не тільки для себе, а для всієї української справи», – зазначив священик.

Голова фундації додав, що нещодавно у міські школи та бібліотеки були передані книги «Життєвий шлях Йосифа Сліпого» та «Віра і наука».Історична довідка

Блаженніший Патріарх, Кардинал Йосиф Сліпий, Глава Української Греко-Католицької Церкви у 1944-1984 роках, народився в селі Заздрість на Тернопільщині 17 лютого 1892 року. Початкову освіту здобув у народній школі рідного села. У 1911 закінчив з відзнакою Тернопільську гімназію.

Богословські студії почав у Львівській Духовній Семінарії в празник Покрови 1911 року. А вже на початку 1912 року продовжував студії в Інсбруку.

В 1916 році захистив докторську працю.

30 вересня 1917 року висвячений на священика. Після завершення габілітаційної праці в Інсбруку та магістерських курсів у Папському Григоріанському Університеті в Римі, в 1922 році повернувся до Львова та став професором догматики, а згодом у 1925 році ректором Львівської Духовної Семінарії та в 1928 році ректором Львівської Богословської Академії.

З 1930 року стає дійсним членом наукового товариства ім. Шевченка, бере активну участь у міжнародних конференція та конгресах. Автор цінних богословських, наукових праць.

З 1935 року крилошанин, архидиякон Митрополичої Капітули, нагороджений Мітрою.

В 1939 році іменований Екзархом Великої України, отримує Єпископську Хіротонію та призначається правонаступником Митрополита Андрея Шептицького.

З 1 листопада 1944 року, після смерті слуги Божого Андрея Шептицького, став Митрополитом Української Греко-Католицької Церкви.

У ніч з 10 на 11 квітня 1945 року був заарештований, вивезений у Київ і там засуджений на позбавлення волі.

Після 18-ти років ув’язнень та тортур у радянських тюрмах та таборах Сибіру, 27 січня 1963 року випущений на волю.

9 лютого 1963 стараннями Папи Івана ХХШ виїхав у вільний світ до Риму, де розпочинає активну та плідну діяльність на захист поневоленого Українського народу перед світовою спільнотою. Згуртовує Українців розкиданих по цілому світі. Відроджує українські релігійні, наукові та культурні установи у центрах проживання Українців. Ревний прихильник Патріаршого устрою для Української Церкви.

10 жовтня 1963 року виступив з промовою на ІІ Ватиканському Соборі.

8 грудня 1963 року проголошує офіційне відкриття в Римі Українського Католицького Університету ім. Климента Папи.

23 грудня 1963 року іменований Папою Павлом VІ Верховним Архиєпископом Української Греко-Католицької Церкви з Патріаршими правами.

25 січня 1965 року піднесений Папою Павлом VІ до гідності Кардинала.

28 вересня 1969 року відбулося урочисте посвячення Собору Святої Софії в Римі, духовної святині українців зведену стараннями Патріарха Йосифа Сліпого.

7 вересня 1984 року у Римі перестало битися серце Блаженнішого Патріарха і Кардинала Йосипа Сліпого.

9 вересня 1992 року тіло Патріарха Йосифа згідно з Заповітом перепоховане у крипті Львівського Архикатедрального Собору Св. Юра.

Портрет Патріарха Сліпого буде у кожній школі Тернополя Портрет Патріарха Сліпого буде у кожній школі Тернополя Reviewed by Vasyl Markovych on 9/08/2011 10:45:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.