Лефевристи продовжують суперечки з Ватиканом

Товариство святого Пія X, що об'єднує послідовників архієпископа-схизматика Марселя Лефевра, не збирається йти на компроміс з Ватиканом.

Лідер лефевристів єпископ Бернар Фелле заявив, що незважаючи на готовність продовжувати переговори з Ватиканом Товариство святого Пія не збирається визнавати реформи Другого Ватиканського собору.

"Якщо вони як і раніше хочуть, щоб ми визнали Другий Ватиканський собор, то ми вже дали зрозуміти, що не збираємося нічого подібного робити", - такими словами єпископ Фелле прокоментував хід переговорів зі Святим престолом. Цю заяву прелат зробив під час "Літнього університету" Товариства святого Пія, однак опубліковано воно було лише кілька днів тому.

14 вересня в Ватикані відбудеться новий раунд переговорів між лідерами лефевристів, включаючи єпископа Фелле, і Ватиканом. Святий престол на зустрічах буде представляти префект Конгрегації віровчення кардинал Вільям Левада, повідомляє "Благовест-інфо".


Традиціоналістичне Товариство св. Пія X було засноване в 1970 році французьким архиєпископом Марселем Лефевром. Його відносини з Ватиканом різко погіршилися в 1988 році, коли архиєпископ Лефевр рукоположив чотирьох єпископів всупереч волі Йоана Павла II. Цей акт, що грубо порушує канонічне право, був розцінений Ватиканом як схизматичний.

Хоча в 2009 році Бенедикт XVI зняв відлучення з чотирьох єпископів, Товариство досі не дійшло згоди з Католицькою Церквою з приводу доктринальних розбіжностей, більшість з яких стосуються Другого Ватиканського Собору. 


Нещодавно у Швейцарії, Німеччині та США відбулися церемонії рукоположення нових священиків Товариства. Останні рукоположення відбулися 17 червня в Віноне (Штат Міннесота), їх звершив генеральний настоятель Товариства єпископ Бернард Фелле. Він під час проповіді звинуватив Ватикан у недостатньому бажанні досягнути єдності і послідовності у відносинах з Товариством.

Мета переговорів останніх двох років - визначити статус лефевристів, однак повне спілкування між Папським престолом і лефевристами неможливе, поки між сторонами залишаються розбіжності.

Традиціоналісти не бажають визнавати проведені Другим Ватиканським собором реформи богослужіння, а також документи собору, що стосуються взаємовідносин Католицької церкви з іншими християнськими конфесіями, а також з іудеями.

У 2009 році державний секретар Ватикану кардинал Тарчізіо Бертоне заявив: "Для того, щоб Товариство святого Пія X було визнано, вони повинні беззастережно визнати діяння Собору, а також всі вчення Івана XXIII, Павла VI, Івана Павла I, Іоанна Павла II і Бенедикта XVI ».

У своєму виступі в серпні єпископ Фелле практично визнав, що діалог з Ватиканом зайшов в глухий кут: "Зараз переговори не приносять ніякої користі, бо відбувається зіткнення різних менталітетів ... Безумовно тільки одне:. Ми не прийшли ні до якої угоди Єдине, в чому ми згодні, це те, що ми ні в чому не згодні ".

Лефевристи продовжують суперечки з Ватиканом Лефевристи продовжують суперечки з Ватиканом Reviewed by Vasyl Markovych on 9/12/2011 03:27:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.