Україна - не канонічна територія РПЦ - православні патріархи

Патріархи чотирьох найстарших Церков світу і Предстоятель Автокефальної Церкви Кіпру, які у ці дні зібралися на Пентархію у Стамбулі, закликали Російську Православну Церкву дотримуватися своєї канонічної території. Вони чітко дали зрозуміти Москві, що Україна аж ніяк не належить до складу цієї території, повідомляє сайт РІСУ.

"Через події, які недавно мали місце в Православній Церкві" Собор наголосив на необхідності для всіх православних Церков поважати і суворо дотримуватися географічних кордонів своїх юрисдикцій "в тому вигляді, як вони визначені священними канонами та Томосами про заснування цих Церков". Цими словами пентархія натякнула на невизнання канонічного статусу УПЦ (МП) в якості "невід'ємної частини" Московського Патріархату, оскільки в Томосі про автокефалію Православної Церкви в Польщі, виданому в 1924 р., Константинопольський Патріархат констатував, що ніколи законним чином не відмовлявся від своєї юрисдикції над Київською митрополією.


Стосовно ж всієї Московської Патріархії та її канонічних кордонів Константинопольський Собор дотримується Томосу 1589 р., згідно з яким територія нинішньої Україна не входить до складу Московського Патріархату.

В контексті вищесказаного слід згадати коментар УПЦ КП, який говорить, що пентархія – це спосіб Константинопольського Патріархату дати зрозуміти РПЦ "хто в домі господар". Про це інформує Християнський портал КІРІОС.

Довідка: Пентархія - (від грец. - П'ять і - влада - пятивластя) - система верховенства в християнській Церкві п'яти патріархів (Риму, Константинополя, Олександрії, Антіохії, Єрусалиму), при першості Риму, що відбулося після IV Вселенського Халкідонського собору (451), коли був встановлений Єрусалимський Патріархат.

Україна - не канонічна територія РПЦ - православні патріархи Україна - не канонічна територія РПЦ - православні патріархи Reviewed by Vasyl Markovych on 9/05/2011 01:33:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.