Кардинал Гузар: "Церква потребує осіб, які мають моральний авторитет"

У Бразилії триває Патріарший Собор  УГКЦ. 2 вересня 2011 року його делегати та гості,  що прибули  у місто Прудентополі, роздумували над післанництвом богопосвячених осіб, повідомляє сайт УГКЦ.

Доповідь  про очікування Церкви від богопосвячених осіб у сучасному світі, підготовану Блаженнішим Любомиром (Гузаром), зачитав Верховний Архиєпископ УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

У своїй доповіді кардинал Гузар зосередив увагу на двох запитаннях: що Церква очікує від богопосвячених осіб та хто є тими богопосвяченими особами у Церкві.

«Богопосвячений» у вужчому значенні цього слова стосується членів монастирів, чинів, згромаджень та інститутів богопосвячених мирян, а в своєму ширшому значенні він охоплює всіх дітей Церкви, життя яких, через Святу Тайну Хрещення, також стає життям посвяти.


«Для того, щоб наша Церква могла жити, розвиватися та справді служити своєму народові, вона понад усе потребує осіб, які мають моральний авторитет. А такими в нашій церковній спільноті мають бути, власне, богопосвячені особи, як приклад та заохочення до справді християнського буття», − підкреслив Блаженнішй Любомир, додавши, що «моральний авторитет – це не почесний титул, а результат дуже наполегливої, послідовної та сумлінної праці над собою».

Духовний лідер УГКЦ також звернув увагу на питання зменшення кількості покликань. Він наголосив, що у деяких частинах нашої Церкви ця проблема є особливо гострою, бо «нам бракує живих прикладів богопосвяченого життя, які, неначе магніт, притягали б вірних до наших монастирів, чинів, згромаджень та інститутів». Наприкінці своєї доповіді він заохотив усіх богопосвячених осіб стати слугами Церкви, такими, яких вона потребує.

Євгенія Осатчук у своїй співдоповіді про очікування мирян від богопосвячених осіб наголосила, що богопосвячені особи повинні бути «прикладом життя, людьми молитви, просвічені світлом Христової Євангелії», щоб могти заохочувати мирян до кращого життя.

До більш активної праці в сфері культури та освіти у своїй співдоповіді заохотив о. Борис Гудзяк, ректор УКУ, представивши вибрані дані про католицькі університети та роль монашества у їхньому творенні. А с. Лідія Савка, ЧСВВ, представила служіння богопосвячених осіб у шкільництві та його непростий сучасний стан.


В другій половині дня о. Маріо Маринюк, ЧСВВ, представив учасникам Собору досвід місійної праці богопосвячених осіб в Бразилії, наголошуючи на незамінній допомозі чернецтва східного обряду українським емігрантам у збереженні своєї релігійної, культурної та національної ідентичності. Він згадав про труднощі перших місіонерів на бразильській землі, їхню відвагу та жертовність, які випливали з любові до Бога та свого народу.

Кардинал Гузар: "Церква потребує осіб, які мають моральний авторитет" Кардинал Гузар: "Церква потребує осіб, які мають моральний авторитет" Reviewed by Vasyl Markovych on 9/03/2011 08:13:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.