В Умані очікують рекордне число хасидів - 70 тисяч

Гробівець ребе Нахмана
У вересні в українському місті Умань знову очікують рекордну кількість хасидів - близько 70 тисяч замість 30 тисяч, що побували тут у 2010 році, повідомляють українські ЗМІ.

29 вересня, на єврейський Новий рік, хасиди будуть молитися на могилі свого вчителя рабі Нахмана. Але гостей вже очікують із дня на день.

"За місяць, який вони у нас гостюють, можна заробити до $3 тисяч. Не біда, що вони подекуди насмітять - все це заради таких грошей можна прибрати за тиждень", - розповіли мешканці вулиці Пушкіна, на якій є могила ребе.

Цього разу хасиди привезуть більше своєї кошерної їжі - пряників, хліба, борошна. "Якщо вийде торгувати, то, наприклад, картоплю та цибулю будемо продавати по $1 за кг, - розповів уманчанин, який продає овочі. За його словами, хасиди викупили земельні ділянки ближче до вулиці Пушкіна, будують там свої їдальні.


Хто такий Ребе Нахман

Ребе - правнук засновника хасидизму Ісраеля Баал Шем Това. Батьки: р. Сімха син р. Нахмана з Городенки (одного з найближчих учнів та послідовників Баал Шем Това) і ребецне Фейга, внучка Баал Шем Това.

Р. Нахман виріс в домі самого Баал Шем Това, який успадкували його батьки. Дитинство р. Нахмана минуло в атмосфері, насиченій хасидськими переказами. Незадовго до бар-міцви (13 років) він склав збірку афоризмів на теми різноманітних проявів єврейського духовного життя «Книга моральних якостей». Після свого одруження в 13 років р. Нахман поселився в Осятині (Старій Осоті) в тестя. Р. Нахман багато часу проводив в молитвах і усамотненій медитації у сусідньому лісі, постійно постився і поглиблено вивчав Каббалу. Після смерті тестя переїхав до Медведівки, де почав формуватися особливий стиль майбутнього брацлавського хасидизму.

Р. Нахман почав різко виступати проти деяких лідерів хасидизму, звинувачуючи їх в занепаді хасидського руху. В 1798 здійснив поїздку в Ерец Ісраель, побував в Цфаті і в Тверії, але не зміг добратися до Єрусалиму через нашестя Наполеона. В 1802 повернувся до України.

Після повернення відновилася жорстока боротьба р. Нахмана з багатьма лідерами хасидизму, що отримала в літературі брацлавських хасидів назву ямей а-царот («час мук»). Р. Нахману довелося декілька разів змінити місце проживання. Остаточно р. Нахман поселився в Брацлаві (в єврейській транскрипції - Брослев), який став центром його «двору». Тут р. Нахман познайомився з р. Носоном (Натаном) Штернгарцем, який став його найближчим послідовником і згодом присвятив своє життя для збереження спадщини р. Нахмана та поширення його вчення.

В 1810 р. раббі Нахман, відчуваючи близьку смерть, вирішив поселитися в Умані, де за декілька років до його народження відбулося гайдамацьке повстання і постраждало чимало євреїв. «Душі померлих там за віру, — говорив він, — чекають мене». Там він помер 16 жовтня від туберкульозу  і був похований на єврейському кладовищі поруч зі загиблими від різні під час повстання гайдамаків — Коліївщини.
Джерело Вікіпедія

В Умані очікують рекордне число хасидів - 70 тисяч В Умані очікують рекордне число хасидів - 70 тисяч Reviewed by Vasyl Markovych on 9/06/2011 09:59:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.