Папа відлучив від Церкви групу черниць-відступниць

Папа Римський Бенедикт XVI відлучив від церкви 29 черниць монастиря Святого пророка Іллі в Брюховичах Львівської області. Причиною рішення стала відмова черниць визнавати Папу Римського, а також їх підтримка самопроголошеної Української правовірної Греко-Католицької церкви.

Декрет Папи Римського Бенедикта XVI про відлучення від церкви 29 черниць монастиря Святого пророка Іллі УГКЦ було видано 29 червня.

Конфлікт між черницями та генеральним управлінням Святого Василя в Римі, якому підпорядковувався монастир, почався у квітні 2007 року. Тоді священики УГКЦ, громадяни Чехії Антонін Догнал, Роберт Обергаузер, Річард Шпіржік і громадянин України Василь Гітюк створили в Свято-Благовіщенському монастирі села Підгірці Львівської області "українську правовірну греко-католицьку церкву" (УПГКЦ) і стали себе називати "підгорецькими
монахами".

У свою чергу Догнал проголосив себе єпископом і почав проводити богослужіння, під час яких називав Папу Римського Бенедикта XVI та предстоятелів УГКЦ єретиками. За це в травні 2009 року всі вони були відлучені від Церкви верховним трибуналом Ватикану.

Ще в листопаді 2008 року черниці монастиря Святого пророка Іллі в Брюховичах публічно заявили про свою підтримку Догнала і про підпорядкування синоду єпископів УПГКЦ. Вони відреклися від церковної ієрархії, і розірвали зв'язок з генеральним управлінням Святого Василя в Римі.

Як пояснив промотор (секретар) справедливого трибуналу Львівської архиєпархії УГКЦ Михайло Палій, за церковними канонами ці дії є гріхом, і черниці не можуть належати церкві. "Ми неодноразово зверталися до них з пропозицією прийняти статут УГКЦ, скерували їм два канонічні попередження, але вони проігнорували всі звернення", - зазначив Михайло Палій.

Як розповів Ігор Яців, прес-секретар члена синоду УГКЦ Любомира Гузара, на початку 2011 року від імені Гузара було оприлюднено наступне застереження віруючим: "Секта Догнала є ворогом нашої церкви, оскільки люди, які створили її і називають себе "підгорецькими ченцями", не є католицькими священиками і монахами і відлучені від церкви".

Керівництво Львівської архиєпархії УГКЦ намагається в рамках церковного процесу виселити черниць з будівлі монастиря, оскільки вони відмовляються прийняти декрет Папи Римського. Водночас, в УГКЦ вважають, що сестри і далі будуть проводити свою релігійну діяльність, оскільки в правовому полі церква не може претендувати на власність монастиря і виселяти черниць. "Складність ще й у тому, що половина сестер - громадяни Словенії та Чехії", - уточнила секретар чину Святого Василя Ігнатія Гаврилик.

За матерiалами: КоммерсантЪ-Украина

Папа відлучив від Церкви групу черниць-відступниць Папа відлучив від Церкви групу черниць-відступниць Reviewed by Vasyl Markovych on 7/01/2011 03:47:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.