Пам’ятник братам Шептицьким відкрили у Прилбичах

29 липня в селі Прилбичі Яворівського району відбулося урочисте відкриття та освячення найвеличнішого в Україні пам’ятника братам Шептицьким – митрополиту Андрею та Блаженному Климентію. Місце спорудження пам’ятника обрали неспроста, Прилбичі – мала батьківщина братів. Відкриття приурочили до річниці з Дня народження митрополита Андрея.

«Андрей Шептицький – людина Божа,великий патріот України. Чим міг, тим і допомагав, захищав тих, хто цього потребував, наражаючись, таким чином на небезпеку. Одна дівчинка , що виїхала до Америки, оздоровилася завдяки молитвам до митрополита Андрея. Думаю, наша Церква такої постаті як митрополит Шептицький ще не мала» – зазначив архієпископ Ігор Возьняк.

За словами архієпископа, в Львові теж планують спорудити пам’ятник митрополиту. Можливо, відкриття приурочать до 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького, хоча планують і швидше.

Жителька села Ганна Карпа розповіла про усипальницю Шептицьких. Тут похована родина митрополита. На металевих воротах ще досі залишилися наскрізні отвори від куль. Жінка розповідає, що таку наругу над святинею вчинили «червоні» визволителі.

Пам’ятник братам Шептицьким є унікальним не лише в Україні, але й у світі. Він зображає сидячі постаті братів Шептицьких. Пам’ятник має майже 4 метри заввишки і займає близько 16 метрів квадратних площі. Зроблений він із натурального каменю вапняку і важить понад 40 тонн. Його автор - скульптор Василь Гоголь.


ПЛЮС ДО ТЕМИ:

Коментарі

Популярне

У Римі вручено відзнаки священномученика Омеляна Ковча

Біографія Митрополита Андрея Шептицького

Про унікальну монахиню-студитку

Шептичі - родинне село батька митрополита Андрея

У Криму залишилося лише четверо священиків УПЦ КП

Митрополит Андрей Шептицький:"Про провід народу"

Митрополит Андрей Шептицький ЖИТТЯ – ЦЕ МИСТЕЦТВО