Етерович: місія УГКЦ - канонізація українських мучеників

Одним із внесків УГКЦ для Вселенської Церкви може бути канонізація українських мучеників, які віддали своє життя за служіння Ісусу Христу та Біблії, зазначив 27 червня у Львові Генеральний секретар Синоду Єпископів Католицької Церкви, архієпископ Микола Етерович.

«Це – інший спосіб, в який Україна може дати свій внесок, як і всі наші посткомуністичні країни: цінувати мучеництво тих святих, які дали своє життя, які були вірні Слову Божому, Біблії і Ісусу Христу… Ті блаженні мученики Української греко-католицької Церкви, яких Блаженний Іван Павло ІІ проголосив тут у Львові, жили Словом Божим, вони – свідки того Слова, яке є життям Церкви. Вони стали мучениками через вірність Ісусу Христу і Біблії, Святому Письму», - сказав архієпископ Микола Етерович під час прес-конференції у львівській Духовній семінарії Святого Духа.


«Тому я бачу, що це – можливо, щоб ті блаженні стали скоро святими, щоб були канонізовані… Це залежить від віруючих, щоб вони молилися тим мученикам і щоб Господь через їхню молитву, тих блаженних, дав, щоб було якесь чудо, і щоб це чудо допомогло канонізації, щоб Вселенська Церква знала про тих євангелів Слова Божого», - додав він.

Окрім того, за його словами, УГКЦ може відкрити і наблизити для Вселенської Церкви східну традицію загалом.

ПЛЮС ДО ТЕМИ:

Коментарі

Популярне

У Римі вручено відзнаки священномученика Омеляна Ковча

Біографія Митрополита Андрея Шептицького

Про унікальну монахиню-студитку

Шептичі - родинне село батька митрополита Андрея

Прилбичі: митрополиче село

Митрополит Андрей Шептицький:"Про провід народу"

Митрополит Андрей Шептицький ЖИТТЯ – ЦЕ МИСТЕЦТВО