Митрополит Андрей Шептицький:"Про провід народу"

Наука Ісуса Христа, якою я перейнятий сто разів більше з власного глибокого переконання ніж із уряду, це мій прапор і дороговказ. Мета моєї праці і цілого проводу, який даю тим, що хочуть його прийняти, є об'єднати всіх під прапором Христа.
Проводу не накидаю. Не хочу, щоб хто-небудь сліпо йшов за мною. Бо й наука Христа не знає сліпого проводу, ні сліпого послуху; вона є наукою любови і свободи. Тому і провід, що його дає Церква, може бути лише проводом власного переконання.
Свободою лише і любов'ю, не сліпою, а розумною, переконуючи, а не накидаючи обов'язку нерозумної віри. Церква веде людей, єднає, організує.

Відкликуючися до власного добра людей і до їх переконання, й опираючися на тому, що в людській суспільності природне, прапор Христа, прапор Церкви здобуває собі приклонників.

І саме тому, бо опирається він на тому, що в людині найблагородніше і їй найдорожче. Провід, який Христос дає людям через свою Церкву, такий могутній і такий певний, як ніякий інший на світі.

Під стягом Христа збираються народи й суспільства, збираються мільйони, одним духом оживлені, а кожний, зокрема, лише для того під тим знам'ям стоїть, бо певний, що лише під ним, тільки в ньому спасіння, будучність.

Для того знаю, що, йдучи за Христом дорогою, яка веде до кращої будучности, тою дорогою і Вас поведу.

Влада, закон, доктрина й особистий вплив, то чотири елементи, що разом, або окремо, є підставою для кожного проводу.

Митрополит Андрей Шептицький:"Про провід народу" Митрополит Андрей Шептицький:"Про провід народу" Reviewed by Vasyl Markovych on 10/24/2010 12:27:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.