В Австралії від священиків вимагають порушити таємницю сповіді

Порушити таємницю сповіді
Королівська комісія з питань реагування на сексуальне насильство над дітьми рекомендує усім штатам та територіям країни запровадити кримінальну відповідальність для священиків, які не повідомлять поліції почуту під час сповіді інформацію про сексуальні злочини щрлр дітей.

Про це повідомляє телекомпанія SBS.

«Право практикувати свою релігію повинно відповідати зобов’язанням громадського суспільства заради безпеки усіх, а особливо захисту дітей від сексуального зловживання», - йдеться у заяві комісії. – «Надання поліції інформації про певне сексуальне зловживання дітьми є вирішальним для безпеки дітей».

Очікується, що рекомендація комісії отримає рішучий спротив з боку церкви, яка завжди оберігала абсолютну конфіденційність cповіді. Адже, відповідно до канонічного права, священик не може в жодному випадку порушити таємницю, почуту під час сповіді, навіть під загрозою смерті.

«У католицькій церкві сповідь – це фундаментальна частина свободи релігії, її визнає закон Австралії та багатьох інших країн. Тому так і повинно залишитись тут, в Австралії.
Поза межами сповіді, про всі сексуальні зловживання проти дітей слід повідомляти представникам влади, і ми повністю цього дотримуємося», - заявив з цього приводу архиєпископ Мельбурна Деніс Гарт.

ПЛЮС ДО ТЕМИ:

Коментарі

Популярне

Біографія Митрополита Андрея Шептицького

Про митрополита Андрея Шептицького мовою документів на виставці у Львові

У Соборі Паризької Богоматері молилися за жертв Голодомору та загиблих вояків України в АТО

Глава УГКЦ готовий стати донором після смерті

Про часте причастя - пастирське послання

Патріарший Собор УГКЦ пройде в Бразилії

В Англії виставили на продаж храм УГКЦ